אופציות, נגזרים, נכסי בסיס

 
שאלות נפוצות
 
 
 
האם בעזרת המערכת תמיד מרוויחים ?   

לא. רק בנק ישראל רשאי להדפיס שטרות. מאידך, המערכת מקנה יכולות, שלא היו בידי משקיעים עד היום. המערכת משמשת יועץ פיננסי בכיר העומד לרשותך בכל עת ובכל מצב. בעזרת השרות תעלה בצורה ניכרת את סיכויי הצלחתך בשוק המורכב והמאתגר של הנגזרים.

 חזרה
 
האם ניתן להשקיע מבלי להיחשף להפסדים גדולים ? 

השקעה באמצעות האסטרטגיות, שהשרות מציע מצמצם את הסיכונים באופן ניכר. הלקוח יכול להגדיר מקסימום הפסד והמערכת לא תציע כל פיתרון עם הפסד אפשרי גבוה מסכום שנקבע.

 חזרה
 
האם ניתן להגדיר רק רווחים למערכת ? 

אפשר. אך בשוק משוכלל זה כמעט ולא ריאלי למצוא רווח לכל תחום בכל מצב.

 חזרה
 
אין לי הרבה כסף נזיל לביטחונות. האם אוכל לבצע אסטרטגיות ? 

כן. ניתן להפעיל את המערכת למציאת פתרונות ללא צורך בבטחונות. הפתרונות יהיו רק באמצעות קניות בשוק ללא כתיבות. כך שאין סיכון מעבר לתשלום שבוצע בקנייה ולכן אין צורך בביטחונות.

 חזרה
 
האם האסטרטגיה לוקחת בחשבון עלויות כגון עמלות קניה וריבית אלטרנטיבית במשק ? 

המערכת לוקחת בחשבון את כל העלויות בבניית האסטרטגיות. הרווח המוצג הינו סכום נטו.

 חזרה
 
האם המערכת נותנת את הפתרון הטוב ביותר ? 

אין פתרון מושלם אחד בשוק מורכב בשוק הנגזרים. TRADOR מציגה פתרונות שמצאה (לפי הגדרות המשקיע), לאחר סריקת מיליוני ווריאציות מתמטיות וחישובים מורכבים. הפתרונות שנמצאו מוצגים למשקיע (לשם בחינתו והעדפותיו), לפי התוחלת לביטחונות בתיק ההשקעות שלו (שרידות המשקיע בשוק מסוכן זה, בעדיפות ראשונה), כלומר שהפתרון הראשון שיוצג הוא עם הסיכון הנמוך ביותר. יחד עם זאת יהיו משקיעים שיבחרו דווקא בפתרון אחר, מטעמם הם. בכל מקרה גם משקיעים אלו יכולים לבחור בפתרון המועדף עליהם לאור יכולתם הייחודית של מנועי החיפוש.

 חזרה
 
בעבר השקעתי בנגזרים והיה פער בין מה שבקשתי לבצע לבין הביצוע בפועל? 

הבעיה כאובה ומוכרת כבעיית "ביצוע חלקי". המערכת לא יכולה להבטיח ביצוע מלא, למרות שמהירות ואופן ביצוע ההוראות ישפרו במידה ניכרת את איכות הביצוע. גדולתה וייחודה של המערכת טמונה ביכולתה לחולל אסטרטגיות, שמתחשבות במלאי קיים. לכן, ניתן מענה לביצוע חלקי ע"י המשך חילול הפתרונות על בסיס מחירים, שהשתנו.

 חזרה
 
האם המערכת מחשבת את סכום הביטחונות הנדרש ממני? 

כן. המערכת מחשבת בטחונות על פי כל התרחישים הנדרשים ע"י הבורסה. יתר על כן, המשתמש יכול לבדוק את גובה הביטחונות במצבים שונים של נכס הבסיס ובאילו מצבים יידרשו ביטחונות נוספים.

 חזרה
 
שמעתי על משקיעים מתוחכמים המקבעים רווח לפקיעה. האם השרות מספק יכולת כזו? 

האפשרות נקראת BOX . קשה מאד בשוק משוכלל לבצע את הדבר בחילול פתרונות בודד. אבל שימוש במערכת באופן מושכל ובמתודולוגיה מסוימת תוכל להציג לך מספר אפשרויות לביצוע BOX באופן פשוט וקל.

 חזרה
 
אני עובד ואינני יכול לעקוב אחרי תנודות הבורסה. האם גם אני יכול להשקיע? 

לרוב האנשים אין אפשרות לעקוב באופן רציף אחרי מחירי הבורסה. עבור אנשים כמותך פיתחנו את מחולל האסטרטגיות לפקיעה. פתח אסטרטגיה רחוק ככל האפשר מתאריך הפקיעה. מדי ערב תוכל לעקוב אחרי מצבך לנסות לשפר אותה, כמובן.

 חזרה
 
עלויות הנתונים מאד גבוהות. איך ניתן להפחיתן? 

לזה בדיוק נועדה גירסת  TRADOR iDelayed.  אמנם הנתונים הנם בהשהייה של 15 על 20 דקות, אך אין הדבר מונע ממך את היכולת לתכנן אסטרגיה או למצוא פתרונות לאסטרטגיה טובה יותר באמצעות מנועי החיפוש ואחר כך לנסות ולבצע אותה. כל זאת ללא עלות של נתוני הבורסה.

 חזרה
 
איך אדע אם אני לא קונה call/put במחיר מופקע ? 

במצב תצוגה של מחירי רצף (הקשה על כותרת "מחיר" בטבלת הסימולציה), יוצגו בכל נייר שבפוזיציה מחיר הרצף (הציטוט) בשוק. אם מחיר הנייר צבוע עם 
רקע צהוב, 
 זו התראה שמחיר נייר זה "מופקע" מעל ל- 10% ממחיר בלאק/שולס (מישהו מחפש פראייר). לכן היזהר.

 חזרה
 
האם אפשר לבדוק את מלאי האופציות מול נתונים עדכניים בשוק ? 

ודאי. המערכת גם מאפשרת לבצע סימולציות על מצבים משתנים של נכס הבסיס. בכל מצב נבדקים כל הפרמטרים הרלוונטים למלאי: בטחונות , רווח/הפסד , תזרים מזומנים וכו'.

 חזרה
 
אינני יודע לחזות את כיוון השוק. האם גם אני אוכל להשתמש במערכת ? 

כן. המערכת לוקחת בחשבון את מצב נכס הבסיס לנקודת הזמן בו אתה מחולל ומתחשבת גם באפשרות עלייה וגם באפשרות ירידה ותציע פתרונות למצב אלה.

 חזרה
 
מה יקרה אם כל המשקיעים ישתמשו במערכת. כולם יבצעו אותה פעילות ? 

רבים התחבטו בשאלה זו. לכל לקוח יש מאפיינים שונים: תחזיות שונות, בטחונות שונים, עמלות שונות, ריבית זכות שונה. כל אחד מחולל בנקודת זמן שונה, לכן הפתרונות שונים לחלוטין ומותאמים אישית לכל לקוח. אין פתרונות זהים לשני לקוחות.

 חזרה
 
כיבואן אני צריך להתגונן מפני פיחות. איך המערכת תעזור לי ? 

המערכת מספקת, בעזרת מחולל ביטוח שער, אסטרטגיות הגנה ברמה מאד גבוהה. לעיתים חלקן אף יהיו ללא פרמיית ביטוח, וזאת ע"י מכירה של יותר אופציות מקנייה.

 חזרה
 
ברוקר מנהל לי תיק אופציות אינני מבין מה הוא עושה לי האם אוכל להיעזר במערכת ? 

השרות הבסיסי שלנו מעניק לך אפשרות תצוגה ובקרה בלבד על מנת להבין את הסיכויים שלך כנגד הסיכונים. שימוש במערכת יעניק לך יכולת בקרה על ביצועי הברוקר.

 חזרה
 
אני רוצה להתחיל להשקיע באופציות אך אין לי הבנה בנגזרים ויכולתי המתמטית יחסית מוגבלת ? 

רכיבי המערכת הבסיסים נועדו קודם כל לאנשים כמוך. המערכת תלווה אותך צעד אחרי צעד ותבצע עבורך את כל החישובים הנדרשים. אף לא תצטרך לבחור את החישובים הנדרשים. המערכת תציג תצוגה פשוטה של רווח/הפסד בשקלים חדשים לכל נקודת מדד עם כל מלאי שהוא. בהדרגה תלמד את המקצוע ותגלה, שהמערכת משמשת גם ככלי לימודי, שתעמיק את הידע שלך בתחום המרתק של הנגזרים.

 חזרה
 
האם המערכת נוסתה בהשקעות אמיתיות בפועל ? 

המערכת פותחה ע"י משקיעים. ייחודה הוא בכך, שתוך כדי השקעה בפועל פותחה המערכת. והמרחק בין תאורייה ומציאות צומצם למינימום. שחררנו את המערכת לציבור רק אחרי שנוכחנו, שאנו מצליחים בעזרת המערכת בלבד להרוויח יפה ולאורך זמן ממושך בשוק מורכב זה. היום המערכת משמשת מספר רב של משקיעים מובילים וכן מאות משקיעים פרטיים בשוק האופציות בארץ.

 חזרה
 
האם ניתן לחפש פתרונות עם מחירי רצף? 

כן. המערכת (בגרסאות Real-Time בלבד) יודעת לעבור למצב של מחירי רצף.
מנועי החיפוש יסרקו לפי ספר הפקודות.
במצב כזה - המערכת גם תדע להתריע על "מחיר מופקע" לנייר. דהיינו מישהו מחפש "פראייר" שיקנה מאד ביוקר או שימכור מאד בזול. במצב של מחירי רצף המערכת גם תתריע על חסר בכמות בשוק לאסטרטגיה המוצעת.

 חזרה
 
 
 
קורס מסחר מעשי פרטישאלות !

איך עלי לסחור? יומי או אסטרטגיות?


מהם העקרונות להשקעה נכונה?


מתי ולאיזה חודש פקיעה לפתוח פוזיציה?


עם איזה סטרייקים יש לסחור?


עם איזה כמויות לעבוד?


איך מבצעים את הפוזיציה בפועל?


איך מתחזקים פוזיציה לאורך זמן?


איך מבצעים פוזיציה לשחיקה?


איך מבצעים תרחישים למספר ימים קדימה?


תשובות !

 ראה  עקרונות השקעה


 ראה  סרטי הדרכה


 ראה  מידע נוסף על TRADOR

...........................................


TRADOR  מפשטת את שוק הנגזרים עד לרמת הקליק והינה מערכת חובה לכל סוחר אופציות מצליח !